COMMITTEE ON TRANSPORTATION AND INFRASTRUCTURE
DON YOUNG, Alaska, Chairman
THOMAS E. PETRI, Wisconsin, Vice-Chair SHERWOOD L. BOEHLERT, New York HOWARD COBLE, North Carolina JOHN J. DUNCAN, JR., Tennessee WAYNE T. GILCHREST, Maryland STEPHEN HORN, California JOHN L. MICA, Florida JACK QUINN, New York VERNON J. EHLERS, Michigan SPENCER BACHUS, Alabama STEVEN C. LATOURETTE, Ohio SUE W. KELLY, New York RICHARD H. BAKER, Louisiana ROBERT W. NEY, Ohio
JOHN R. THUNE, South Dakota FRANK A. LOBIONDO, New Jersey JERRY MORAN, Kansas RICHARD W. POMBO, California JIM DEMINT, South Carolina DOUG BEREUTER, Nebraska MICHAEL K. SIMPSON, Idaho JOHNNY ISAKSON, Georgia ROBIN HAYES, North Carolina ROB SIMMONS, Connecticut MIKE ROGERS, Michigan
SHELLEY MOORE CAPITO, West Virginia MARK STEVEN KIRK, Illinois
HENRY E, BROWN, JR., South Carolina TIMOTHY V. JOHNSON, Illinois
BRIAN D. KERNS, Indiana
DENNIS R. REHBERG, Montana
TODD RUSSELL PLATTS, Pennsylvania MIKE FERGUSON, New Jersey SAM GRAVES, Missouri
C.L. (BUTCH) OTTER, Idaho MARK R. KENNEDY, Minnesota JOHN ABNEY CULBERSON, Texas BILL SHUSTER, Pennsylvania JOHN BOOZMAN, Arkansas
JOHN SULLIVAN, Oklahoma
JAMES L. OBERSTAR, Minnesota NICK J. RAHALL II, West Virginia ROBERT A. BORSKI, Pennsylvania WILLIAM O. LIPINSKI, Illinois PETER A. DEFAZIO, Oregon BOB CLEMENT, Tennessee JERRY F. COSTELLO, Illinois ELEANOR HOLMES NORTON, District of
JERROLD NADLER, New York
ROBERT MENENDEZ, New Jersey CORRINE BROWN, Florida JAMES A. BARCIA, Michigan BOB FILNER, California
EDDIE BERNICE JOHNSON, Texas FRANK MASCARA, Pennsylvania GENE TAYLOR, Mississippi
JUANITA MILLENDER-MCDONALD, California
ELIJAH E. CUMMINGS, Maryland
EARL BLUMENAUER, Oregon
MAX SANDLIN, Texas
ELLEN O. TAUSCHER, California
BILL PASCRELL, JR., New Jersey LEONARD L. BOSWELL, Iowa TIM HOLDEN, Pennsylvania NICK LAMPSON, Texas
JOHN ELIAS BALDACCI, Maine
MARION BERRY, Arkansas
BRIAN BAIRD, Washington
SHELLEY BERKLEY, Nevada
BRAD CARSON, Oklahoma
JIM MATHESON, Utah
MICHAEL M. HONDA, California RICK LARSEN, Washington
MICHAEL E. CAPUANO, Massachusetts
JOHN L. MICA, Florida, Chairman
THOMAS E. PETRI, Wisconsin JOHN J. DUNCAN, JR., Tennessee STEPHEN HORN, California JACK QUINN, New York VERNON J. EHLERS, Michigan SPENCER BACHUS, Alabama SUE W. KELLY, New York RICHARD H. BAKER, Louisiana JOHN R. THUNE, South Dakota FRANK A. LOBIONDO, New Jersey JERRY MORAN, Kansas MICHAEL K. SIMPSON, Idaho JOHNNY ISAKSON, Georgia ROBIN HAYES, North Carolina, Vice Chairman
MARK STEVEN KIRK, Illinois TIMOTHY V. JOHNSON, Illinois DENNIS R. REHBERG, Montana SAM GRAVES, Missouri
MARK R. KENNEDY, Minnesota JOHN ABNEY CULBERSON, Texas BUD SHUSTER, Pennsylvania JOHN BOOZMAN, Arkansas JOHN SULLIVAN, Oklahoma DON YOUNG, Alaska
WILLIAM O. LIPINSKI, Illinois ELEANOR HOLMES NORTON, District of Columbia
EDDIE BERNICE JOHNSON, Texas LEONARD L. BOSWELL, Iowa
JOHN ELIAS BALDACCI, Maine PETER A. DEFAZIO, Oregon JERRY F. COSTELLO, Illinois ROBERT MENENDEZ, New Jersey CORRINE BROWN, Florida JUANITA MILLENDER-MCDONALD, California
MAX SANDLIN, Texas
ELLEN O. TAUSCHER, California BILL PASCRELL, JR., New Jersey TIM HOLDEN, Pennsylvania NICK LAMPSON, Texas SHELLEY BERKLEY, Nevada BRAD CARSON, Oklahoma JIM MATHESON, Utah
MICHAEL M. HONDA, California NICK J. RAHALL II, West Virginia JAMES L. OBERSTAR, Minnesota (Ex Officio)
« PreviousContinue » |